Klima Bakım Servisi

Tüm yaşam alanlarında kullanılan, dört mevsim istenilen ayarda çalışan klimalar, kullanılacak mekanlarda ve dış ortamlarda farklı hava şartlarıyla karşı karşıya kalırlar.

Bu durumda zamanla klimaların iç ve dış yüzeylerinde kirlenme ve çeşitli tahribatlar meydana gelir. Elit Klima Servisi tarafından, klimanın performansını düşüren ve elektrik sarfiyatını artıran bu problemleri yok etmek için periyodik dönemlerde klima bakım işlemi yapılması gerekmektedir.

Klimalarınız ilk günkü gibi yeni, konforlu ve tasarruflu.

Klima Bakımının Önemi

Markası ve modeli ne olursa olsun, klimanın ilk günkü gibi verimli ve performanslı çalışabilmesi için periyodik klima bakımı hayati önem arz etmektedir. Herhangi bir arıza problemi ile karşı karşıya kalmayı en aza indirgemek ve klimayı fazla yormamak adına düzenli olarak bakım yaptırılmalıdır. Sağlığınız için yılda en az iki kere klima bakımı yapılmasını öneriyoruz.

Ayrıca;

  • Klimanın performanslı çalışması için
  • Klima arızalarını önlemek için
  • Enerji tasarrufunu temin etmek için
  • Fatura giderlerini en aza indirgemek için
  • Sağlık, konfor ve güvenliğiniz için
  • Temiz hava solumak ve çeşitli kronik hastalıklardan korunmak için
  • Klimanın kullanım ömrünü uzatmak için
  • Mevsimleri sorunsuz ve rahat geçirebilmek için Klima Bakımı yaptırmalısınız

Sağlığınızı ve Güvenliğinizi Önemseyin

Maddi ve manevi tehlikelerle karşı karşıya gelmemeniz için yaptırmanız gereken Klima Bakımı, uzman ekip tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Düzenli ve periyodik olarak yaptırıldığı zaman bakım hizmetlerinin faydalarını göreceksiniz.

Periyodik Klima Bakımı Yaptırırsanız;

Klimanızın Kullanım ömrünü uzatmış olacaksınız.

Oluşabilecek arızaların önüne geçmiş olacaksınız.

Enerji tasarrufu sağlayacaksınız.

Klimanız verimli ve güvenli çalışacak.

Bakteri tehlikelerine karşı sağlığınızı korumuş olacaksınız.

Kullanım ve yaşam alanlarınızda konforu sağlayacaksınız.

Periyodik Klima Bakımı Yaptırmazsanız;

Klimanız ısıtma ve soğutma işlemlerini tam olarak yerine getiremez

Klimanızın performansı düşer

Klimanızdan kötü kokular gelir, Sağlığınızı tehlikeye sokarsınız

Klimanızı her açtığınızda içinde birikmiş olan tüm bakterileri ortama salar

Enerji sarfiyatınız artar, yüksek bütçeli faturalar ile karşılaşırsınız

Drenaj hattında tıkanmalar meydana gelir

Bakımı yapılmayan klimalar kısa sürede bozulacağı için bir anda devre dışı kalabilir. Beklenmedik zamanlarda devre dışı kalan klimalar, kış aylarında soğuk havaya yaz aylarında ise sıcak havaya maruz kalmanıza neden olacaktır.  Bu durumda kış aylarında hastalıklara davetiye çıkarırken, yaz aylarında ise sıcaktan bunalmanıza neden olacaktır.

Ayrıca kompresörü düzensiz çalışan klimalarınız fibromiyoloji, sinüzit, baş ağrısı, burun kanaması, kronik yorgunluk, alerji ve lejyoner, yüz felci, astım gibi hastalıklara neden olur. Elektrik tesisatında oluşan oksitlenmeler de can güvenliğinizi tehlikeye atar. Bu nedenle yılda en az iki kere klima bakımı yaptırılması gerekir.

Profesyonel Hizmet Almanın Önemi

Son yıllarda klima kullanımının yaygınlaşması ile birlikte, sektörde çok sayıda korsan firma türemiştir. Korsan firmalar, ürünlerinizin deforme olmasına neden olmakta ve ömrünü azaltmaktadır. Elit Klima Servisi sizlere kaliteli hizmet anlayışının ayrıcalıklarını yaşatmakta ve kesin çözüm üretmeyi garanti etmektedir.

Enerji tasarrufu sağlamak, uzman bir ekipten profesyonel hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyat çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

İstanbul’un her semtine ulaşan servis ağı ile Elit Klima 7/24 uzman desteği ile yanınızda. Klima Bakım Servisi işlemleriniz için servis talep formunu doldurabilir yada iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.